Ave Maria - dzień drugi

40Drugiego dnia XIII Festiwalu Ave Maria w naszej parafii gościliśmy Chór Archikatedry i Wydziału Instytutu Teologicznego w Częstochowie Basilica Cantans. Chór ten jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych. W Czeladzi chór wystąpił pod dyrygenturą Włodzimierza Krawczyńskiego, z którego inicjatywy (wraz z ówczesnym proboszczem Archikatedry Częstochowskiej- ks. prałatem dr hab. Marianem Dudą) w 1997 roku powstał Basilica Cantans.

Występ chóru składał się z dwóch części. W pierwszej z nich wykonano utwory sakralne. Druga część związana była z utworami amerykańskimi. W tej części jako solista wystąpił Zygmunt Nitkiewicz, a utwory odśpiewano przy akompaniamencie Teresy Ptak.

Gromkie brawa słuchaczy, zarówno po każdym utworze, jak i na koniec drugiego festiwalowego wieczoru, świadczyły o tym, że występ chóru Basilica Cantans przypadł im do gustu.

Justyna Nowak