Publiczny Różaniec

miniaturaCiepły wrześniowy wieczór, Rynek Starego Miasta w Czeladzi, ostatnie promienie zachodzącego słońca – to sceneria, w której miał miejsce Publiczny Różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego.

Odmówiony został przez czcicieli Matki Bożej trzynastego dnia miesiąca po zakończeniu Mszy św. z nowenną do MB Pocieszenia. Wierni procesjonalnie z figurą MB Fatimskiej udali się z kościoła na czeladzki Rynek.. Modlitwie przewodniczył proboszcz - ksiądz kanonik Jarosław Wolski.

Zebrani rozważali tajemnice chwalebne Różańca Świętego. Celebrans podkreślił znaczenie zmartwychwstania dla dziejów ludzkości znamiennymi słowami: „Jeśliby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i próżne oczekiwanie”. To ON stał się naszą bramą do nieba. Swym życiem, cierpieniem i zmartwychwstaniem wyznaczył nam drogę, którą musimy podążać”.

Wspólna modlitwa daje nam siłę, by nie zstępować z tego szlaku. Człowiek otwarty na działanie Ducha Świętego jest zdolny do rzeczy wielkich. Umocnieni tą myślą dumnie kroczyliśmy śladami Maryi dookoła czeladzkiego Rynku, błagając, by całą nasza ojczyzna została odnowiona i umocniona łaską Bożą.

Relacja Agnieszka Babio & ks.Andrzej