Różaniec w intencji Odnowy Moralnej Narodu

miniaturaMajowe spotkanie różańcowe w intencji Odnowy Moralnej Narodu Polskiego odbyło się 10 dnia tego miesiąca o godzinie 19 na Rynku Starego Miasta. Modlitwie przewodniczył ksiądz kanonik Jarosław Wolski.

Odmawiane w tym dniu tajemnice chwalebne różańca świętego miały przypominać nam, że nasza droga ma nas prowadzić śladami Chrystusa do zbawienia. Na tej drodze nie jesteśmy sami, prowadzi nas Duch Święty, którego zesłał nam nasz Zbawiciel. Naszą przewodniczką jest Maryja, która pokazuje nam, jak należy kroczyć po śladach Jezusa. Zbawiciel jest naszą drogą, prawdą i życiem. Ostatnia tajemnica odmówiona została przed wejściem głównym do kościoła przy pomniku Jana Pawła II, który całkowicie oddał się naszej Królowej, mówiąc słowa „totus Tuus”.

Na zakończenie ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę. Zapewnił, że modlitwy różańcowe będą regularnie dalej odmawiane na czeladzkim Rynku tak długo, jak długo będzie to konieczne, bowiem przemiana moralna narodu to proces powolny. Wierzymy jednak, że nasze modlitwy zostaną wysłuchane. Po błogosławieństwie zebrani odśpiewali wspólnie Apel Jasnogórski.

Relacja Agnieszka Babio &ks.Andrzej