Msza święta o uzdrowienie duszy i ciała

miniaturaGrudniowa Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela miała miejsce 22 dnia miesiąca o godzinie 18 w kościele pw św. Stanisława BM w Czeladzi. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz Jarosław Wolski. Mimo mrozu i przedświątecznych przygotowań w naszej świątyni nie zabrakło czcicieli tego świętego, którzy pragnęli uzyskać błogosławieństwo relikwiami i namaszczenie olejem świętego Szarbela.

W czasie homilii ksiądz proboszcz przywołał fakty z życia świętego Szarbela, który całe swoje życie zawierzył Bogu. Dnia 16 grudnia 1898 roku święty ojciec Szarbel sprawował swoją ostatnią Mszę Świętą. Przez wiele godzin klęczał w kaplicy mimo przenikliwego zimna, które przenikało jego ciało. Zmarznięte dłonie odmawiały mu posłuszeństwa. Jednak mimo bólu chwycił Hostię w swe dłonie, by odprawić Najświętsza Ofiarę. Inny zakonnik, widząc jego fizyczny ból, chciał go w tym wyręczyć, ale święty Szarbel wrócił do ołtarza i chwycił kielich. Następnie został odprowadzony do celi. Doznał udaru i został sparaliżowany na 8 dni. Odszedł do Boga dnia 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia.

My, uczestnicząc we Mszy Świętej, która jest misterium Najświętszej Ofiary, musimy zadać sobie pytanie – dlaczego ofiara Mszy Świętej jest ważna? To spełnianie nakazu Chrystusa, który powiedział: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Msza Święta to uwielbienie Chrystusa. Każda Msza Święta pójdzie z nami na Sąd Ostateczny i będzie dla nas szczególną łaską. Pobożne uczestnictwo we Mszy Świętej może zmniejszyć karę czasową. Podczas Mszy Świętej Chrystus przebacza nam wszystkie nieznane grzechy, bo nawet nie uświadamialiśmy sobie, że je popełniliśmy. Msza Święta zmniejsza moc szatana. Dzięki Mszy Świętej możemy przynieść olbrzymią ulgę duszom cierpiącym w czyśćcu. Msza Święta chroni nas od nieszczęść i skraca nasz przyszły pobyt w czyśćcu. Msze Święte za wstawiennictwem poszczególnych świętych, tak jak dziś za wstawiennictwem świętego Szarbela, mogą zjednać nam wielkie łaski.

Musimy pozostać wytrwali w naszych modlitwach, nawet jeśli nie widzimy efektów naszych modlitw. Wydaje się nam, że nie otrzymujemy łask, o które prosimy. Jednak każda pobożnie przeżyta Msza Święta wyprasza nam łaski na życie wieczne. Zatem wzorem świętego Szarbela złóżmy swoje życie na ołtarzu podczas Najświętszej Ofiary.

(relacja Agnieszka Babio& ks.Andrzej)