Publiczny Różaniec

miniaturaDruga środa każdego miesiąca to dzień Publicznego Różańca o Odnowę Moralną Narodu Polskiego.

Spotkanie to odbyło się dnia 8 września o godz. 19:00 na czeladzkim Rynku im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii św. Stanisława BM - ks.Jarosław Wolski. Wzięło w nim udział około sześćdziesiąt osób, wśród których nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Zakonu Rycerzy Kolumba. Rozważane były tajemnice chwalebne różańca świętego.

Ta modlitwa odmawiana przed figurą Matki Bożej przypadła na szczególny dzień, bo 8 września to upamiętnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Papież Franciszek powiedział, iż żyjemy w czasach Maryi. Słowa te mają szczególne znaczenie, gdyż to spotkanie modlitewne odbywało się tuż przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w swym życiu i posłannictwie wszystko postawił na Maryję. Data 8 września to także dzień zawierzenia Maryi ojczyzny i Kościoła w Polsce na Jasnej Górze przez kardynała Augusta Hlonda.

Oprócz modlitwy za naszą ojczyznę i cały naród powierzyliśmy Matce Bożej także nasze osobiste intencje, bo kto zawierzy Przenajświętszej Pannie nigdy nie zejdzie z właściwej drogi. Kolejne spotkania różańcowe w okresie zimowym od października do marca będą odbywały się w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 13:00. Miejmy nadzieję, że każde następne spotkanie przyciągnie kolejnych nowych uczestników.

relacja Agnieszka Babio & ks.Andrzej