Msza święta ku czci Świętego Szarbela w Czeladzi

miniaturaW naszej świątyni,  w adwentowej scenerii odbyła się Msza święta ku czci Świętego Szarbela.

 

Sprawowana jest ona zgodnie z przyjetym zwyczajem, 22 dnia każdego miesiąca. Mszę św. celebrował i Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii - ksiądz Jarosław Wolski. W comiesięcznych Mszach św. o uzdrowienie duszy i ciała bierze udział coraz większa grupa osób, nie tylko z parafii, ale również z miejscowości sąsiednich. Świadczy to o tym, że w czeladzkiej parafii, kult św. Szarbela zyskuje coraz większą popularność. Wierni przybywają z wiarą w to, że św. Szarbel wyprosi im łaskę zdrowia duszy i ciała, a celebrans po Mszy udziela wszystkim wiernym indywidualnego błogosławieństwa relikwiami Świętego, aby fizyczna bliskość relikwii do uzyskania tych łask się przyczyniła. W homilii kaznodzieja przypomniał postać świętego Szarbela, nawiązał do jego życia i zachęcił, by kochać bliźnich, wybaczać im i starać się ich zrozumieć. Św. Szarbel  jest dla nas wzorem modlitwy i postawy pełnej pokory i umartwienia . Poniżej możemy wysłuchać homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej..

( Relacja ks Andrzej )