Msza święta ku czci Świętego Szarbela w Czeladzi

miniaturaKażdego 22 dnia miesiąca, w parafii Świętego Stanisława BM w Czeladzi, odbywa się Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała połączona z błogosławieństwem relikwiami Świętego Szarbela. W listopadzie miało to miejsce w niedzielę o 18:00.

Mszę świętą odprawił i Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii ksiądz Jarosław Wolski. W homilii do zgromadzonych wiernych wypowiedział między innymi takie słowa: Święty Jan Paweł II jest podobnie jak święty Szarbel prorokiem cywilizacji miłości. Święty Jan Paweł II przekraczał granice państw, kontynentów, systemów ekonomicznych, politycznych, militarnych, a święty Szarbel w górach Libanu praktycznie nie wychodził z klasztoru. Święty Jan Paweł głosił, aby otworzyć drzwi Chrystusowi, a święty Szarbel zamykał się w klasztornej celi całkowicie oddając się Bogu. Ale jeden i drugi byli mocni mocą Bożą, nie tylko świętością, którą widział świat. Wtedy kiedy umierał Święty Jan Paweł II tłum na placu Świętego Piotra krzyczał : "subito Santo". Kiedy zaś umierał święty Szarbel w Annaya, rozbłysła światłość nigdy dotąd niewidziana. Święty Jan Paweł II był i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata, a święty Szarbel dał się poznać dopiero po śmierci. Różne są drogi do Królestwa Bożego, ale każda z tych dróg ma swoje źródło w Bogu. Bo to właśnie Bóg jest źródłem świętości. Wpatrując się w te postaci, znaki obecności Boga w świecie, my też bądźmi tymi którzy poprzez różne drogi życia będziemy dawać dobre świadectwo.

foto ks Łukasz, tekst opr. ks Andrzej