Otwarcie i poświęcenie nowej części oddziału anestezjologii i intensywnej terapii

miniaturaW piątek 24 lipca, w szpitalu w Czeladzi, została otwarta i poświęcona nowa część Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Aktu poświęcenia Oddziału dokonał Proboszcz parafii, ks. kanonik Jarosław Wolski. Tym samym liczba miejsc intensywnej terapii w szpitalu wzrosła do ośmiu. Zakupiono respiratory, kardiomonitory i aparat USG. Są dwa aparaty do hemodializy, które mogą prowadzić terapię nerkozastępczą u chorych. Na oddziale leczeni są chorzy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia z niewydolnością oddechową, krążeniowo-oddechową, niewydolnością wielonarządową oraz po rozległych zabiegach operacyjnych. Władze Powiatu Będzińskiego zdecydowały także o zakupie dla szpitala nowego ambulansu wraz z wyposażeniem medycznym. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi powiatowa lecznica staje się coraz lepiej przystosowana do potrzeb pacjentów i dynamicznego rynku medycznego.

W otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście: Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława BM w Czeladzi - Ks. Kanonik Jarosław Wolski, Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec, Wicestarosta – Pan Dariusz Waluszczyk, Pan Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta Czeladź, Pan Damian Dawczyński – Zastepca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, Pani Małgorzata Bednarek – Wójt Gminy Bobrowniki, Pan Tomasz Sadłoń – Wójt Gminy Psary, Pan Grzegorz Podlejski – Wójt Gminy Mierzęcice, członkowie Zarządu Powiatu: Pani Halina Mentel, Pan Adam Szydłowski i Pan Marek Rajca, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego – Pan Jan Powałka, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – Pani Bożena Łapaj, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Zdrowia Publicznego – Pan Rafał Kocot, a także przedstawiciele biura poselskiego Pana Posła Rafała Adamczyka.