Uroczystość Bożego Ciała w Czeladzi

miniaturaCzwartek 11 czerwca tego roku, stał się dla parafii św Stanisława w Czeladzi wielką okazją do uczczenia tajemnicy Eucharystii.

Główna uroczystość odbyła się o godz.10:00 podczas Mszy świętej celebrowanej przez proboszcza parafii - księdza Jarosława Wolskiego. Celebrans w homilii przypomniał,iż Eucharystia to dziękczynienie. Dziękujemy Najwyższemu Bogu przez złożenie ofiary eucharystycznej, ofiary która jest sercem wspólnoty Kościoła. Dziękujemy za Życie, za Rodzinę, za Naród i za Kościół. Po zakończeniu Mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze znajdowały się w tradycyjnych miejscach. Jeszcze liczniejsza niż dotąd grupa wiernych wyszła na ulice miasta Czeladź, by zamanifestować swoją wiarę w tajemnicę Eucharystii i oddać jej cześć. Kapłani na zmianę nieśli Najświętszy Sakrament w monstrancji, a proboszcz przy każdym ołtarzu przeprowadzał rozważanie. Poszczególne ołtarze były dedykowane : Życiu, Rodzinie, Narodowi i Kościołowi. Uroczystość Bożego Ciała mogła odbyć się dzięki licznej grupie wiernych, która przybyła na Mszę świętą i procesję, ale także dzięki zaangażowaniu grup parafialnych takich jak Liturgiczna Służba Ołtarza, Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka, Sodalicja Mariańska , Żywy Różaniec i Grupa Adoracyjna. Przy czwartym ołtarzu,zbudowanym przez Akcję Katolicką, proboszcz wszystkim serdecznie podziękował za udział w procesji, za obecność i za jej organizację. Podkreślił również wielką rolę Policji, dzięki której procesja bezpiecznie mogła przejść ulicami miasta i zachęcił do oklasków dla panów policjantów.