Orszak Trzech Króli

miniaturaW poniedziałek 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, o godz.10.00,odbyła się uroczysta Msza święta w kościele Świętego Stanisława w Czeladzi. Bezpośrednio po Mszy świętej wyruszył orszak trzech króli.

Tradycja tego orszaku jest znana mieszkańcom Czeladzi od wielu lat. Inicjatorem orszaku trzech króli w naszej parafii jest brat Dariusz Kosiński. Po Mszy świętej, którą sprawował Proboszcz parafii - ksiądz Jarosław Wolski, z naszego kościoła wyruszył orszak trzech króli. Prowadzony przez księdza Łukasz Gładkiego orszak z naszego kościoła połączył się z orszakiem z parafii świętego Mateusza i Świętego Wojciecha.

Wszyscy uczestnicy doszli do Galerii Elektrownia, gdzie przy Stajence odbyła się inscenizacja z udziałem trzech króli. Po inscenizacji głos zabrał kolejno ksiądz Łukasz Gładki oraz Burmistrz miasta. Ksiądz Łukasz powiedział: "Mędrcy poszli za gwiazdą I wytrwali w drodze do Betlejem. Oni znaleźli Boga. Są szczęśliwi, bo spełniły się ich tęsknoty i marzenia, bo nie zawiedli się na swojej wierze. To wiara była ich zasadniczą i właściwą gwiazdą przewodnią. Dziś kościół służy Ewangelii. Kościół gotów jest czynić to, bo wynika to z jego misji, ale musi istnieć współdziałanie narodu i społeczeństwa. Muszą istnieć takie warunki, w których ewangelia przepowiadana człowiekowi nie spotka się ze sztuczną propagandą ateistyczną, ani też wyolbrzymioną niekiedy niechęcią do kościoła". Następnie odbyły się koncerty i poczęstunek