Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 2020

Pielgrzymka Czeladzian do Kalwarii ZebrzydowskiejTegoroczna pielgrzymka z zachowaniem rygorów sanitarnych odbędzie się w dniach 11-16 sierpnia.

Więcej…
 
Msza Święta w intencji uczestników tegorocznej Zagłębiowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Lider EDK-Czedladź: Gratuluję odpowiedzialności uczestnikom tegorocznej Zagłębiowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Jakże miło stwierdzić iż wszyscy, dokładnie wszyscy z nas dostosowali się do prośby księdza Stryczka oraz naszego sztabu aby w tym roku nie gromadzić się w jednym miejscu, a uczestniczyć w mszy w swoim lokalnym kościele, lub za pośrednictwem mediów.

W Mszy Św. odprawionej 3 kwietnia w intencji tegorocznych uczestników Zagłębiowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej uczestniczyły dokładnie 2 osoby. Ksiądz proboszcz wygłosił płomienne kazanie kierowane do wszystkich uczestników tegorocznej edycji EDK kiedykolwiek zdecydują wyruszyć się na trasę. Pokreślił w nim aby "przed wyruszeniem w nocną trasę uświadomić sobie fakt swojej słabości i pogodzić się z tym. Dopiero z takim przeświadczeniem warto wyruszać w drogę, bo tylko w takim przypadku przezwyciężymy swoje ograniczenia nie dzięki swoim siłom, a dzięki obecności Jezusa, który właśnie w taki sposób uświadamia nam że On jest tu najważniejszy a nasz wysiłek jest co najwyżej namiastką jego drogi krzyżowej"

 
Duchowa Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020

Zasady duchowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej AD 2020

Duchowa Ekstremalna Droga Krzyżowa

 
Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 2019

Pielgrzymka Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej

 
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018

Ekstremalna Droga Krzyżowa

 
Pielgrzymka Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej 2017

W terminie 15-20 sierpnia odbędzie się 167 Pielgrzymka Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizowana jest dodatkowa grupa na pobyt jednodniowy.

Więcej…
 
Czeladzka Ekstremalna Droga Krzyżowa

 

miniatura7 kwietnia o godz. 21,00 w kościele pw. Św. Stanisława BM w Czeladzi odprawiona została specjalna Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dr Mariusza Karasia - kanclerza kurii sosnowieckiej w intencji uczestników Zagłębiowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Więcej…
 
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

miniaturaWYZWANIE na Wielki Post

Chcesz przeżyć Wielki Post „w pigułce”?

Spróbuj przejść ponad 40 kilometrów w ciągu jednej nocy. Samotnie, w milczeniu.

Tak przybliżają się do Boga uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej,.

Więcej…
 

Pielgrzymka Czeladzian do Kalwarii Zebrzydowskiej