Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu 03.12.2023.

1). Dzisiaj przeżywamy 1 niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich w tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
Za tydzień, w 2 Niedzielę Adwentu, obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

2). Jutro w poniedziałek 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę – patronkę górników i hutników. O godz. 9:00 zapraszamy na Mszę św. barbórkową w intencji Górników i ich Rodzin.
W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
W tym tygodniu przypada 1 Czwartek miesiąca - Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS.
W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalne święto młodzieży żeńskiej i Sodalicji Mariańskiej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. O godz. 9:00 Msza św. w intencji Sodalicji Mariańskiej. Po Mszy Sodalicja zaprasza chętnych na herbatę i ciasto do Domu Parafialnego. O godz. 12:00 w kościele odbędzie się Godzina Łaski.
W sobotę o godz. 13:00 na rynku odbędzie się publiczna modlitwa różańcowa w intencji narodu polskiego.

3). Prowadzimy akcję „Tytki Charytatywnej”, czyli papierowej torby, którą parafianie zabierają, by wypełnić najbardziej potrzebnymi produktami. Może to być żywność oraz produkty chemii gospodarczej. Torby te składamy do 17 grudnia w kościele.
Zachęcamy też do zakupu małych i dużych świec „Caritas” na stół wigilijny.
Przez cały Adwent w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami. 

4). Z poświęconymi opłatkami na stół wigilijny udaje się w tym roku do domów naszych parafian pan organista Robert. Również w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne.

Terminarz odwiedzin p.organisty z OPLATKAMI

Poniedziałek 04.12.23 od godz 17.00

Ul. Szpitalna bloki nr: 25, 27, 29, 31, 33, 35

Wtorek 05.12.23 od godz 16.00

Ul. Malinowa, Chmielna, Jagodowa

Środa 06.12.23 od godz 16.00

Ul. Ogrodowa domy prywatne

Czwartek 07.12.23 od godz 16.00

Ul. Reymonta

Piątek 08.12.23 od godz 16.00

Ul. Kosmonautów, Ciołkowskiego

Sobota 09.12.23 od godz 10.00

Ul. Narutowicza, Żwirki i Wigury, Modrzejowska, Dojazd

Niedziela 10.12.23 od godz 15.00

Ul. Al. Róż, Okrzei, Szarych Szeregów, Czarnomskiego 

5). Tygodnik katolicki „Niedziela", jest dostępny na stoliku z prasą. Zachęcamy do jego zakupu i lektury.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.      Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : + Henryk Tabaka – lat 78, + Andrzej Worotniak – lat 72, + Mariusz Wolski – lat 72 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…