Ogłoszenia duszpasterskie na 7 Niedzielę Wielkanocną 24.05.2023.

1). Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, iż ofiary składane dzisiaj na tacę z racji niedzieli „ Daru serca” są przeznaczone na bieżące potrzeby naszej świątyni i planowane inwestycje. Po Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

2). W poniedziałek 22.05. o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem olejem św. Szarbela.
W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S. W niedziele nie ma już Mszy św. o godz. 12:30, a dzieci zapraszamy o godz. 11:15.

3). W czwartek Msza św. rano odbędzie się tylko o godzinie 7:00.

4). W piątek 26 czerwca przypada Msza św. zbiorowa za zmarłych. W związku ze zbliżającym się dniem Matki, serdecznie zapraszamy wszystkich do zamawiania intencji szczególnie za zmarłe mamy.

5). W przyszłą niedzielę 28 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Obchody rozpocznie Msza św. w intencji Weteranów sprawowana w naszym kościele o godz. 11:15. Po jej zakończeniu na Rynku Starego Miasta odbędzie się uroczysty apel i piknik militarny.

6). Sodalicja Mariańska organizuje jednodniową pielgrzymkę 25 czerwca w niedzielę, do miejscowości Jodłowa w województwie podkarpackim, w której znajduje się jedyne w Polsce Sanktuarium Dzieciątka Jezus. 25 – go dnia każdego miesiąca odbywają się tam uroczystości odpustowe. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł a zapisy przyjmuje pani Janina Jaszczerska  - nr telefonu 506 828 049.
                       
7).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą

8). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : + Maria Lempa – lat 62, + Jacek Goraj – lat 58, + Barbara Wojtaszek – lat 92  – polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …