Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2023.

1). Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu i Eucharystii.
W dzisiejszą niedzielę rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 22 marca, a prowadzi je ks. Przemysław Lech – rzecznik prasowy Diecezji Sosnowieckiej. W niedzielę nauki podczas wszystkich Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę Msze z naukami o godz. 9:00 i 18:00. Wtorek będzie dniem Sakramentu Pojednania. Równolegle do rekolekcji parafialnych od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje szkolne, które poprowadzi ks. Paweł Cicirko.
Dzisiaj również przypada niedziela ,,Daru Serca”. Modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona na tacę jest przeznaczona na jej utrzymanie oraz planowane prace remontowe. Za wszystkie ofiary, złożone na tacę i przelane na konto parafii, składamy serdeczne : Bóg Zapłać.

2). We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
Również w środę 22 marca o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem  olejem św. Szarbela.
W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich.
W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie ślubowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby gotowe podjąć się duchowej adopcji proszone są o wypełnienie i złożenie deklaracji w zakrystii. Formularze znajdują się przy bocznym wejściu do kościoła.
W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.

3). Zachęcamy do zakupu Paschalików i Baranków Wielkanocnych. Można je nabyć u wolontariuszy przy wyjściu z kościoła, a środki pozyskane z ich sprzedaży pozwolą wesprzeć dzieła podejmowane przez naszą Diecezjalną Caritas. Również dzisiaj wychodząc z kościoła możemy zabrać do domu i wypełnić „kilogramami miłości” tytkę charytatywną, która za pośrednictwem PZC trafi do potrzebujących z naszej parafii.
W naszym kościele znajduje się kosz, który możemy zapełniać darami dla osób potrzebujących wsparcia.

4). W zakrystii prowadzimy zapisy na koncert  zespołu Zakopower. Cena biletu 40 zl. Istnieje możliwość wspólnego transportu z parafii za dopłatą 10 zl.

5). W piątek 24 marca po Mszy św. o godz. 18:00 z naszego kościoła wyruszą pątnicy na Parafialną Nocną Drogę Krzyżową pomiędzy czeladzkimi świątyniami. Przygotowano dwie trasy: ok. 5 i 9 km. Gotowi na podjęcie takiego wyzwania wielkopostnego mogą zapisywać się na listy wyłożone w zakrystii. Ilość uczestników jest ograniczona. Więcej informacji u organizatorów i na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6). W  środę 29 marca  zjednoczmy się w obronie godności osoby Jana Pawła 2. Pragniemy to uczynić w naszych modlitwach u stóp Pani Czeladzkiej w Nowennie.
Z tej okazji  zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Spotkanie poprzedzi wizualizacja multimedialna o Janie Pawle 2. Po zakończeniu każdy będzie mógł zabrać pamiątkę ze wspólnego spotkania.
Natomiast 2 kwietnia w niedzielę, w rocznicę śmierci Papieża po każdej Mszy św. będziemy mogli poprzez przygotowaną prezentację przypomnieć sobie jego nauczanie .
Również 2 kwietnia w niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się miejska droga krzyżowa, która rozpocznie się przy szpitalu i ulicami miasta dotrze do kościoła. Potraktujmy ją jako nasz manifest w obronie nauczania i osoby Wielkiego Papieża Polaka.
Zaangażujmy się z całego serca w imię wdzięczności za jego spuściznę.

7).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

8). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki
Bożej. Szczęść Boże.

9). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu :  +Zdzisław Dzienia – lat 82, +Anna Czapińska – lat 46 – polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …