Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę zwykłą 29.01.2023.

1). Dzisiaj przypada 70. Światowy Dzień Trędowatych. Jego obchody są okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz o roli, jaką w ciągu wieków odegrał i nadal odgrywa w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym tą chorobą Kościół Katolicki.
Dzisiaj również odbywa się kwesta do puszek na rzecz rodziny z ul. Kilińskiego, która w pożarze straciła cały dorobek swojego życia. Wesprzyjmy naszych bliźnich hojnie z braterską miłością. Bóg Zapłać.

2). Jutro w poniedziałek o godz. 8:00 zapraszamy do kościoła chętnych do pomocy przy demontażu szopki, choinek  i dekoracji świątecznych.

3). Od poniedziałku Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 7:00, 7:30, 17:30 i 18:00.

4). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. Również w środę o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

5). W czwartek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji i parafii. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy św. odbędzie się
błogosławieństwo świec.
 Ofiary zbierane w tym dniu podczas kwesty do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.

6). W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca.
W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 9:00, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 16:00.
W piątek o godz. 15:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Również w piątek Msza Św. Wynagradzająca NSPJ o godz. 18:00.
W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

7). W zakrystii po Mszy św. istnieje możliwość zapisu wizyty kolędowej u tych rodzin, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana.

8). W przyszłą niedzielę 5 lutego o godz. 11:15 odbędzie się Msza św. kolędowa. Zapraszamy na nią wszystkich Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu podczas wizyty duszpasterskiej. Msza będzie połączona z modlitwą i indywidualnym błogosławieństwem kolędowym. Po Mszy św. wierni będą mieli okazję złożyć swój Dar Kolędowy i otrzymać pamiątkowe obrazki.

9). Już dzisiaj zapraszamy stałych uczestników i zainteresowanych nowych chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego. Ksiądz Andrzej zaprasza w drugi czwartek miesiąca 9 lutego do Domu Parafialnego o godz. 16:30 do wspólnej lektury Słowa Bożego i zrozumienia jego treści w świetle Ducha świętego i nauczania Kościoła.

10).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

11). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

12). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Stanisław Gieroń – lat 84 - polecajmy go oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …