Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę zwykłą 15.01.2023.

1). Dzisiaj przeżywamy niedzielę ,,Daru Serca”, modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

2). We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z wystawieniem NS. W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w następną niedzielę – Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3). W zakrystii po Mszy św. istnieje możliwość zapisu wizyty kolędowej u tych rodzin, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana.

4). W tym tygodniu przypadają imieniny Jarosława. W związku z tym pamiętamy w modlitwie i składanych życzeniach o naszym Solenizancie, proboszczu naszej parafii księdzu kanoniku Jarosławie. W intencji Solenizanta sprawowana będzie Msza św. w niedzielę 22 stycznia o godz. 10:00.
Również w niedzielę 22 stycznia o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem olejem św. Szarbela.

5). Zapraszamy na spektakl „ Dawna ojczyzno moja”. Jest to wybór najpiękniejszych tekstów z poematu dygresyjnego „Beniowski” Juliusza Słowackiego w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej. Ponieważ zgodnie z tradycją znajdujemy się jeszcze w okresie kolędowym, spektakl dopełniają tradycyjne polskie kolędy. Muzykę do spektaklu skomponował Jacek Ostaszewski. Kolędy śpiewa Agnieszka Cudzich, na lirze gra Joachim Mencel. Wśród aktorów: Dariusz Kowalski, Marcin Kwaśny, Karolina Piwosz, Ksawery Szlenkier, Dominika Chorosińska, Michał Chorosiński. Spektakl odbędzie się w sobotę 21.01. o godz. 19:00 w kościele.

6).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

8). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Łucja Gawron – lat 70, +Lidia Wziątek - Gordon - lat 95 , +Tomasz Bugajski - lat 52 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …