Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Święto Chrztu Pańskiego 08.01.2023.

1). Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy liturgiczny okres zwykły. W tygodniu Msze św. są odprawiane o godz. 7:00, 7:30 i 18:00.

2). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.

W czwartek 12 stycznia zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8. Kandydaci przychodzą na Mszę świętą o godzinie 18:00 a po niej odbędzie się spotkanie formacyjne.
W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.
W sobotę 14.01. o godz. 13:00 na rynku Starego Miasta odbędzie się publiczna modlitwa różańcowa w intencji Narodu Polskiego.

3). Pozostało jeszcze kilka dni kolędowych :
9.01.23 poniedziałek od 15:00
1) Ks. Andrzej - Tuwima 47, 49, 51, 53, 55, 57
10.01.23 wtorek od 15:00
1) Ks. Andrzej - Szpitalna 25, 27, 29, 31
11.01.23 środa od 15:00
1) ks. Andrzej - Grodziecka  4, 5, 6
12.01.23 czwartek - od 15:00
1) ks. Andrzej - Szpitalna 33, 35, 36
13.01.23 piątek - od 15:00
1).ks. Andrzej - Szpitalna 23 (od góry)

W zakrystii po Mszy św. istnieje możliwość zapisu wizyty kolędowej u tych rodzin, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana.

4). Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

5).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

7). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Stanisław Sobczyk – lat 67, +Jacek Kwiecień - lat 66 , +Andrzej Szwed, +Ireneusz Motłoch - lat 75 , +Sylwester Cebrat- lat 68  - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

8) 

30 stycznia, o godz. 18:30 w Domu SZILO na ul. Legionów 2 w Czeladzi, rusza cykl spotkań ALPHA. Spotkania beda odbywały się w poniedziałki.  Każde z nich  składa się z trzech elementów: posiłek, wykład, dyskusja. Zaproszenie kierujemy do niewierzacych, poszukujących, ale także do tych ,którzy pragną odnowy wiary i chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Jezeli ktoś chciałby uczestniczyć w Kursie,  ale poniedzialki nie są dla niego dobrym terminem, zapraszamy na kurs Alpha w Sosnowcu, który startuje 1 lutego, spotkania beda odbywały się w środy. Kursy Alpha na które zapraszamy organizowane sa  przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Żeby wziąć udział wystarczy się zapisać. Spotkania sa darmowe. Zapraszamy

Szczegóły dostępne na ulotkach i stronie internetowej: www.alpha.odnowa.org.pl