Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu– 11.12.2022.

1). Dzisiaj 3 niedziela Adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. W trzecim tygodniu Adwentu - w środę, piątek i sobotę - przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2).Gościmy również dzisiaj siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny z Mazur z miejscowości Siemki k/ Kętrzyna, które prowadzą dom dla dziewcząt uzależnionych. Pomagają im wyjść z uzależnienia. Siostry zapoznają nas z działalnością tego domu, a po Mszach św. proszą o wsparcie finansowe ich działalności.

3). Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii. Przez cały Adwent w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami.        

4). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.
        
5). Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na wydatki związane z utrzymaniem naszej świątyni. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

6). Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Szczegółowy plan wizyty kolędowej na bieżący tydzień znajduje się na tablicach ogłoszeń w kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. Oto plan wizyty :
12.12.22 poniedziałek od 15:30
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 8 (od 5 piętra do parteru)
2) Ks. Piotr - Ślepa, Zacisze, Czysta
3) Ks. Łukasz - Storczyków, Lawendowa

13.12.22 wtorek od 15:30
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 10, 14, 16, 18
2) Ks. Piotr - Narutowicza
3) Ks. Łukasz - Jaśminowa, Bratków

14.12.22 środa od 15:30
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 22 (od piętra 10 do 6)
2) Ks. Łukasz - Borowa (od początku)
3) ks. Piotr - Borowa (od końca)

15.12.22 czwartek od 15:30
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 22 (od piętra 5 do parteru)
2) Ks. Łukasz - Aleja Róż, Szarych Szeregów, Okrzei
3) Ks. Piotr – 11 Listopada 2,4,6,1,3,5,7,9,11

16.12.22 piątek od 15:30
1) Ks. Piotr - Czarnomskiego, Buczka
2) Ks. Łukasz - Astrów, Reja, Czeczota

17.12.22 sobota od 9:00
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 20
2) Ks. Piotr - Słowiańska, Mieczyków
3) Ks. Łukasz – Żytnia

7). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

8). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.