Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu– 04.12.2022.

1). Dzisiaj przeżywamy 23 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wejściu do kościoła odbywa się kwesta do puszek na ten cel.

2). Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich w tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedziele zapraszamy dzieci wraz z  Rodzicami na dodatkową Mszę św. o godz. 12:30 recytowaną, z homilią dedykowaną dla najmłodszych.

3). Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy materialnej. Świece można zakupić w zakrystii. Dzisiaj wolontariusze z PZC i SKC pragnąc wesprzeć Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom po Mszach św. przy wyjściu z kościoła rozprowadzają świece na stół wigilijny.
Przez cały Adwent w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami.        

4). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  
      W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalne święto młodzieży żeńskiej i Sodalicji Mariańskiej. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. O godz. 9:00 Msza św. w intencji Sodalicji Mariańskiej. Po Mszy Sodalicja zaprasza chętnych na herbatę do Domu Parafialnego. O godz. 12:00 w kościele odbędzie się Godzina Łaski.
      W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.
        W sobotę 10 grudnia o godz. 13:00 zapraszamy na rynek Starego Miasta na publiczny różaniec.

5). Wolontariusze z PZC i SKC dziękują wszystkim, którzy wsparli przeprowadzaną przez nich w piątek i sobotę zbiórkę w ramach akcji "tak!  Pomagam" w sklepach Biedronka. Zebrane produkty pozwolą przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Dzięki temu ich wigilijne stoły nie pozostaną puste.

6). W niedzielę 11 grudnia gościć będziemy siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny z Mazur z miejscowości Siemki k/ Kętrzyna, które prowadzą dom dla dziewcząt uzależnionych. Pomagają im wyjść z uzależnienia. Zapoznają nas z działalnością tego domu, a po Mszach św. będą nas prosić o wsparcie finansowe ich działalności.
Również w niedzielę  11.12. w kościele po Mszy św. godz. 16.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 i 8.

7). Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian. Szczegółowy plan wizyty kolędowej na bieżący tydzień znajduje się na tablicach ogłoszeń w kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. Oto plan wizyty :

5.12.22 poniedziałek od 15:30
1) Ks. Andrzej - Miasta Auby 12 (od góry)
2) Ks. Piotr - Kamienna, Spokojna, Wapienna
3) Ks. Łukasz - Wrzosowa, Tulipanów

6.12.22 wtorek od 15:30
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 4 (od góry)
2) Ks. Piotr - Rynek, Rynkowa, 1 Maja
3) Ks. Łukasz - Nowopogońska

7.12.22 środa od 15:30
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 6 (od góry)
2) Ks. Piotr - Niecała, Łączna, Powstania Styczniowego
3) Ks. Łukasz - Katowicka od 1 do 7, Ciasna, Walna, Kacza, Podwalna, Żabia, Kościelna

8.12.22 czwartek od 15:30
1) Ks. Andrzej - Szpitalna 5
2) Ks. Łukasz - Sportowa

9.12.22 piątek  od 15:30
1) Ks. Łukasz - Kosmonautów
2) Ks. Piotr - Ciołkowskiego

10.12.22 sobota od 9:00
1) Ks. Andrzej - Ogrodowa 8 (piętra od 10 do 6)
2) Ks. Piotr - Katowicka (od początku do końca), Lotnicza
3) Ks. Łukasz - Reymonta ( od początku do końca)

8).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

9). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

10). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Helena Zarychta - lat 64 - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek