Ogłoszenia Duszpasterskie na 33 Niedzielę zwykłą – 13.11.2022

1). Dzisiaj po raz szósty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pragniemy również i w tym roku zaproponować akcję „Tytki Charytatywnej”, czyli papierowej torby, którą po dzisiejszych Mszach św. parafianie zabierają, by wypełnić najbardziej potrzebnymi i przydatnymi produktami. Może to być żywność, mogą być również produkty chemii gospodarstwa domowego. Torby te wypełnione darem serca składamy w ciągu tygodnia do następnej niedzieli w kościele. Mają one trafić do najuboższych ze wspólnoty parafialnej dzięki Parafialnemu Zespołowi Caritas. Tytki są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:15 tytki rozprowadzają wolontariusze ze szkolnego  koła Caritas. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą i wypełnienia potrzebnymi produktami. Jak powiedział św. Leon: "weźmy z naszego stołu coś, co może pomóc ubogim. Dając radość innym, sami ją w zamian otrzymujemy".
Również z okazji dnia ubogich w poniedziałkowy wieczór wolontariusze z księdzem opiekunem Łukaszem udadzą sie do noclegowni Caritas, aby dzielić sie radością, dobrem i przywracać nadzieję tym, którym życie przyniosło biedę i bezdomność.
Dzisiaj także przy kościele odbywa się kwesta do puszek na wsparcie osób ubogich i potrzebujących naszej pomocy.

2). Jutro w poniedziałek o godz. 16:00 Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Sodalicji Mariańskiej. Zapraszamy członków i sympatyków.
We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do św. Judy Tadeusza.
W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św.  Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas komunijnych odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00.w kościele.
W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.

6). W przyszła niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. O godz. 11:15 Msza św. w intencji naszego parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na utrzymanie Domu Bożego. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone dotychczas ofiary zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
Również w przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się listopadowa kwesta do puszek na potrzeby sosnowieckiego Wyższego Seminarium Duchownego.

5).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

7). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Danuta Bill – lat 89, +Zbigniew Białas – lat 86 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek