Ogłoszenia Duszpasterskie na 32 Niedzielę zwykłą – 06.11.2022.

1). Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętamy w modlitwie o prześladowanych siostrach i braciach w wierze, a dzisiejsza kwesta do puszek jest przeznaczona na Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które wspiera prześladowanych chrześcijan na całym świecie.
2). Jutro w poniedziałek zapraszamy dzieci oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na godz. 17:00, zbiórka przy kościele, a następnie udamy się wspólnie na cmentarz by pomodlić się na różańcu za zmarłych.
W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
W najbliższy piątek 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 7:00, o godz. 10:00 w intencji Ojczyzny oraz o 16:00 i 18:00. Również w tym dniu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z SP nr 2 wraz z opiekunem złożą kwiaty pod pomnikiem  upamiętniającym Czeladzian poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny. W dniu 11 listopada obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
W piątek o godz. 15:00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.
Rycerze Kolumba serdecznie zapraszają na Dzień Formacji, który odbędzie się w sobotę 12 listopada o godz . 8:30 w Domu Szilo ul. Legionów 2 w Czeladzi. W programie: Różaniec, Msza  św. pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Kaszaka, adoracja Najświętszego Sakramentu, nauka formacyjna w oparciu o nauczanie Jana Pawła 2 o rodzinie.
Zapraszamy na Różaniec publiczny na rynek Starego Miasta również w sobotę 12 listopada o godz. 13.00.
3). W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 6 Światowy Dzień Ubogich. Rozprowadzane będą „Tytki Charytatywne” – papierowe torby, do których składamy najbardziej potrzebne artykuły dla osób ubogich w parafii lub będących pod opieką Caritas.
W tym dniu przy kościele odbędzie się kwesta do puszek na wsparcie osób ubogich i potrzebujących naszej pomocy.
4). Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas komunijnych odbędzie się w środę 16.11. o godz. 18.00.w kościele.
5).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
7). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Danuta Bill – lat 89, +Zbigniew Białas – lat 86 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek