Ogłoszenia Duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą – 30.10.2022.

1). Dzisiaj gościmy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Wspólnie modlimy się o nowe powołania, a dar złożony na tacę przeznaczony jest na potrzeby Seminarium.

2). Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne (na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00), oktawalne ( z różańcem i Mszą św. w dniach od 2 do 9 listopada) i jednorazowe (w dniu 2 listopada o godz. 8:00 lub 9:00). Dzisiaj i we wtorek wypominki przyjmujemy także na cmentarzu.

3). We wtorek 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym odbędzie się procesja z różańcem za zmarłych, a po niej Msza około godz. 13:30  i ostatnia Msza o 18:00.
W środę 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
Wypominki jednorazowe z Różańcem w środę 2 listopada o godz. 8:00 i 9:00. Wypominki oktawalne z Różańcem codziennie przez 8 dni, od środy 2 listopada do środy 9 listopada włącznie, o godz.17:00, a po nich Msza Św. w intencji polecanych Zmarłych. (W niedzielę 6.11. wyjątkowo po Mszy o 16:00).
Przypominamy, że:
wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają dla nich odpust. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałe dni roku jest odpustem cząstkowym. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednego zmarłego, jeden raz na dzień;
wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą zmarłym i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę, w Dzień Zaduszny mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Spowiedź, Komunia św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek, nawet lekkiego grzechu. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego, aż do północy z 2 na 3 listopada. W intencji Ojca Świętego można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę.

4). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia będzie jednocześnie pierwszą Mszą oktawalną - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą św. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 16:45. W piątek o godz. 15:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Również w piątek Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. Przypominamy, iż dzisiaj w ostatnią niedzielę października. Msza św. o godz. 20.15  odprawiana jest po raz ostatni.

5).  Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

7). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : +Bożena Hanak – lat 77, +Marian Wasiukiewicz – lat 62, +Jadwiga Koch – lat 83, +Mirosław Pasek – lat 76, +Edward Kręcisz – lat 94  - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek