Ogłoszenia duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą 23.10.2022.

1). Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za Misjonarzy i Misjonarki. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Również dzisiaj przy kościele za zgodą Kurii Diecezjalnej odbywa się kwesta do puszek funduszy na pokrycie kosztów leczenia pani Marii Biletska z Ukrainy.

2). Dzisiaj jeszcze można podziwiać różańce przygotowane przez uczniów SP2 i SP4. Po Mszy o godz. 11:15 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec. Jednocześnie pragniemy wszystkim pogratulować i podziękować Rodzicom za kształtowanie wartości religijnych w życiu ich dzieci. Różańce w najbliższą środę zostaną przekazane przez wolontariuszy z SP2 podopiecznym Caritas ZOL w Będzinie, u których dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Czeladzi będą systematycznie gościć.

3). Jutro w poniedziałek  w kościele o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 7 wraz z Rodzicami, a po jego zakończeniu kandydaci wraz z Rodzicami wezmą udział we wspólnej modlitwie różańcowej.
Również jutro w poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 18:30 do Kamienicy Konarzewskich na kolejne spotkanie formacyjne.

4). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą . W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia. Również w najbliższy piątek o godz. 18.00 comiesięczna Msza święta zbiorowa za zmarłych.
Pamiętajmy o zmianie czasu w najbliższy weekend.
W niedzielę za tydzień po raz ostatni będzie sprawowana Msza św. o godz. 20.15.

5). Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne (na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00), oktawalne ( z różańcem i Mszą św. w dniach od 2 do 9 listopada) i jednorazowe (w dniu 2 listopada o godz. 8:00 lub 9:00). Wypominki możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe dostępne są przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych oraz dodanie dokładnej informacji jakie to wypominki i na którą godzinę. W przyszłą niedzielę oraz we wtorek 1 Listopada nasi kapłani będą przyjmować wypominki również na cmentarzach.

6). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

8). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : + Helena Kapelczak – lat 93, + Maria Nowacka, + Halina Patek – lat 68  - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek