Ogłoszenia duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą 16.10.2022.

1). Dzisiejsza niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie  złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
Dzisiaj również z okazji Dnia Papieskiego, podczas kwesty do puszek przy kościele wspieramy materialnie budowany przez nas wszystkich od 22 lat „żywy pomnik” św. Jana Pawła 2.

2). W poniedziałek 17.10 o godz. 16:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Sodalicji Mariańskiej. Zapraszamy członków i sympatyków.
We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach. Pamiętajmy też o modlitwie za naszego ks. Łukasza z racji imienin. Msza w jego intencji w tym dniu o godz. 7:00.
We wtorek także o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza.

3). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także tuż przed Mszą . W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia.

4). W sobotę 22.10 będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła 2.
Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę seniorów do Szczepanowa i Krakowa. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Łukasza. Również u niego można dokonać zapisów na wyjazd.
Również w sobotę 22.10 o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem olejem św. Szarbela

5). W niedzielę za tydzień 23.10 przy kościele za zgodą Kurii Diecezjalnej odbędzie się kwesta do puszek funduszy na pokrycie kosztów leczenia pani Marii Biletska.
Również Tydzień misyjny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne

6). Wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz wdzięczności wobec zmarłych jest modlitwa w ich intencji. Przyjmujemy wypominki roczne (na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00), oktawalne ( z różańcem i Mszą św. w dniach od 2 do 9 listopada) i jednorazowe (w dniu 2 listopada o godz. 8:00 lub 9:00). Wypominki możemy zamawiać w kancelarii parafialnej i zakrystii. Kartki wypominkowe dostępne są przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych oraz dodanie dokładnej informacji jakie to wypominki i na którą godzinę.

7). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

8). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

9). Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu : + Marianna Dubak – lat 90, + Henryk Komuniewski – lat 88, + Zbigniew Warda – lat 65  - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek