Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą 25.09.2022.

1). Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, za złożone ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.

2). Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.
O godz. 11:15 odbędzie się w naszej świątyni Parafialna Uroczystość Dziękczynienia za Plony, czyli Parafialne Dożynki. Z okazji dożynek wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali słodki poczęstunek. Przy wyjściu z kościoła częstują wszystkich ciastem. Chętne osoby mogą przy tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę, która wesprze działania pomocowe podejmowane przez wolontariuszy.

3). W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS i pouczeniem Miłosierdzia. W piątek o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. W tym tygodniu przypada 1 Sobota miesiąca. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci, a szczególnie te przygotowujące się do 1 Komunii Św. i kandydatów do Bierzmowania. Msze św. w tygodniu w miesiącu październiku o godz. 7:00, 7:30 i 18:00.

4). Już dzisiaj informujemy, iż we wtorek 4 października, czyli po niedzieli za tydzień,  przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.00, w kaplicy św. Rozalii przy ul. Mysłowickiej, zostanie odprawione nabożeństwo połączone z błogosławieństwem miłośników zwierząt i ich podopiecznych.

5). Zachęcamy do wstąpienia do służby liturgicznej. Wszystkich kandydatów na ministrantów oraz ministrantów zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16.30 w naszym kościele.

6). W najbliższą sobotę ministranci zapraszają wszystkie dzieci, a także ich rodziców i opiekunów, na wyjazd rowerowy, który zakończy się ogniskiem. Zbiórka o godz. 15:00 przed kościołem.

7). W sobotę 22 października będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła 2.
Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę seniorów do Szczepanowa i Krakowa. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Łukasza. Również u niego można dokonać zapisów na wyjazd.

8). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

9). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

10). Pomódlmy się za zmarłą, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu : + Teresa Zawadzka – lat 74 - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…