Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Niedzielę zwykłą 07.08.2022.

1). Trwa miesiąc sierpień – czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa.

2). W środę o godz. 18:00 Msza św.  z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. Również w środę  po zakończeniu Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się procesja z figurą MB Fatimskiej z kościoła na rynek Starego Miasta, gdzie zostanie odmówiona publiczna modlitwa różańcowa w intencji odnowy moralnej Narodu polskiego. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.

3). Msze św. podczas wakacji w dni powszednie są odprawiane o godz. 7:30 i 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godz. 18:00, natomiast jest odprawiana Msza o 20:15. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty jest przed każdą Mszą św, a w razie potrzeby również po Mszy.

4). W zakrystii trwają zapisy uczestników na pieszą diecezjalną pielgrzymkę z Będzina na Jasną Górę w dniach od 23 do 25 sierpnia.

5). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

6). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

7). W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe :
+ Małgorzata Zych – lat 76, + Barbara Niwecka – lat 79 - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…