Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną 08.05.2022.

1). Dzisiaj 4 niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2). Jutro w poniedziałek 9 maja w naszej parafii przypada Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 , 9.00 i o godz. 18.00 – Suma odpustowa, którą odprawi ks.biskup Piotr Greger. Do udziału w tej Uroczystości i skorzystania z możliwości otrzymania odpustu zupełnego zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, stowarzyszenia, dzieci 1 Komunijne wraz z Rodzicami, kandydatów do Bierzmowania, asystę i wszystkich parafian.

3). We wtorek 10 maja o godz. 16:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Sodalicji Mariańskiej. Również we wtorek 10 maja o godz. 18:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. Również w środę 11 maja zapraszamy o godz. 19:00 na rynek Starego Miasta na publiczną modlitwę różańcową. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S. Przypominamy o nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odbywa się codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy o godz. 16.00.

4). Za tydzień, niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na planowane prace remontowe. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone dotychczas ofiary. Bóg Zapłać.

5). Spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w kościele we wtorek 10 maja o godz.17:00. Sakrament Bierzmowania zostanie im udzielony w czwartek 12 maja o godz. 18:00.
W sobotę 21 maja przypada peregrynacja Krzyża św. i relikwii św.Jana Pawła 2.  
    
6). Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.

7). Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia  i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

8). W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe : +Halina Kańtoch – lat 95, +Czesława Sibielak – lat 90 - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…