Ogłoszenia duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą 12.09.2021.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę włączyli się w pomoc przy organizacji Pielgrzymki Chorych do Matki Bożej Pocieszenia. Dziękujemy w sposób szczególny Rycerzom Kolumba, Sodalicji Mariańskiej, Żywemu Różańcowi i opiekunom chorych.
 2. Dzisiaj po Mszach Św. odbywa się kwesta do puszek na Caritas z przeznaczeniem na długofalowe wsparcie działań dla migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
  Również dzisiaj o godz. 12:30 odbędzie się w naszej świątyni Parafialna Uroczystość Dziękczynienia za Plony, czyli Parafialne Dożynki. Zapraszamy wszystkich Parafian, a także gości do udziału w tej dziękczynnej modlitwie.
 3. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy na Msze św. połączone z błogosławieństwem relikwiami Krzyża św. o godz.7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie gościł w naszym kościele ks. Bp Grzegorz Kaszak. Po zakończeniu Eucharystii ks.Biskup dokona poświęcenia przydrożnego krzyża znajdującego się przy ul. Wojkowickiej. Krzyż został odrestaurowany dzięki staraniom Rycerzy Kolumba.
  Przy tej okazji Rycerze Kolumba informują, iż podczas odpustu św. Anny zyskano kwotę 521 zł ze sprzedaży chlebków. Kwota ta zostanie przeznaczona na odnowienie kaplicy św. Rozalii.
 4. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
 5. Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na trwające prace projektowe. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
 6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli :
  + Barbara Zapart – Lat 83, + Janusz Kaniewski – lat 73 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…