Ogłoszenia duszpasterskie na 17 Niedzielę zwykłą 25.07.2021.
 1. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, za złożone ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
 2. Dzisiaj na zakończenie 22 Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbywa się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Po Mszy prosimy zainteresowane osoby o oczekiwanie na poświęcenie przy swoich pojazdach. Ofiara zbierana przy tej okazji jest przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy przez MIVA Polska.
 3. Dzisiaj również przeżywamy po raz pierwszy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Zachęcamy do odwiedzin u naszych ukochanych babć i dziadków, a o tych, którzy odeszli do wieczności pamiętajmy podczas Mszy św. zbiorowej za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 18:00. Naszą modlitwę w intencji ukochanych Seniorów – babć i dziadków, będziemy kontynuować również jutro, w poniedziałek 26 lipca, podczas przeżywanego w naszej parafii Odpustu z racji wspomnienia św. Anny – babci Jezusa Chrystusa. Msze św. jutro o godz. 7:00, 9:00, 16:00 oraz Suma Odpustowa o godz. 18.00. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne, stowarzyszenia wraz z pocztami sztandarowymi oraz wszystkich Parafian. Dzisiaj, w przeddzień Odpustu po Mszach św. jest rozprowadzany Chlebek św. Anny oraz odbywa się kiermasz książki katolickiej zorganizowany przez Rycerzy Kolumba.
 4. W najbliższą środę 28 lipca odbywa się w naszej parafii zbiórka elektrośmieci. Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne składamy na zewnątrz kościoła przy bocznych drzwiach do zakrystii od rana do godz. 10:45. O godz. 11:00 zakończenie zbiórki, a organizatorzy akcji zabierają sprzęty do utylizacji. (Telefon dyżurny akcji – 663 991 777)
  Również w środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem N.S.
 5. Msze św. podczas wakacji w dni powszednie są odprawiane o godz. 7:30 i 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godz. 18:00, natomiast jest odprawiana Msza o 20:15. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty jest przed każdą Mszą św., a w razie potrzeby również po Mszy, po zgłoszeniu w zakrystii.
 6. W ostatnich dniach wskutek gwałtownych burz i powodzi, zarówno w naszej ojczyźnie jak i za granicą, wiele osób straciło domy i dorobek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych i osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. W niedzielę za tydzień 1 sierpnia podczas Mszy Świętych, zwrócimy się do Boga z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po każdej Mszy w tym dniu zbiórka do puszek funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli :
  +Mieczysław Mazurek – lat 73, + Anna Kossowska – lat 90 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…