Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2021.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je ks. Dariusz Chałupczyński– wicedyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, wieloletni misjonarz na Kubie, a wcześniej w Kamerunie. Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę, Msze św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich, rano o godz. 9:00 i po południu o godz. 18:00. We wtorek przeżyjemy dzień Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź we wtorek, rano 8:30 – 10:00 i po południu 17:30 – 19:00.
 2. Dzisiejsza niedziela to również niedziela ,,Daru Serca”. Modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona dzisiaj na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone dotychczas ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
 3. Jutro w poniedziałek, 22 lutego o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami św. Szarbela. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Również w najbliższy piątek o godz. 18.00, Msza święta zbiorowa za zmarłych . Intencje za zmarłych możemy zamawiać w kancelarii lub zakrystii. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy akcję Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. W zakrystii możemy nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia łącząc się z cierpiącym Chrystusem. Skarbonki przynosimy do kościoła w Wielki Piątek lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to wsparcie dla osób potrzebujących w naszej parafii.W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.W zakrystii są do nabycia Paschaliki.
 5. W przyszłą niedzielę 28 lutego o godz. 12:30 pragniemy zaprosić na wspólną modlitwę oraz Mszę świętą połączoną z obrzędem kolędowym mieszkańców nast. ulic - Mieczyków, Ciołkowskiego, Wrzosowa, Tulipanów, Kosmonautów, Jaśminowa, Bratków, Nowopogońska, Czarnomskiego, Buczka, Storczyków, Nowa, Aleja Róż, Szarych Szeregów, Okrzei, Słowiańska, Żytnia, Polna, Borowa, Chopina, Strzelecka, Kamienna, Boczna, Spokojna, Moniuszki, Topolowa, Wapienna, Ślepa, Zacisze, Cmentarna, Poprzeczna, Górna, Wąska, Żwirki i Wigury, Astrów, Reja, Czeczota, Niecała, Łączna, Powstania Styczniowego. Podczas Mszy św. zostanie udzielone wiernym błogosławieństwo i odmówiona zostanie modlitwa, którą tradycyjnie odmawialiśmy w domach podczas kolędy. Odbędzie się również obrzęd zawierzenia św. Józefowi. Wierni zostaną pokropieni wodą święconą i otrzymają pamiątki kolędowe. Przy okazji tego spotkania wierni będą mogli złożyć swój dar kolędowy.
 6. W przyszłą niedzielę 28 lutego, odbędzie się zbiórka do puszek, na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe : +Grażyna Michalak – lat 67, +Adelajda Kozieł – lat 96, +Gabriela Celniaszek – lat 82 - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…