Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę zwykłą 14.02.2021.
  1. Dzisiaj 6 niedziela zwykła. Za przyczyną św. Cyryla i Metodego modlimy się w intencji Europy, aby była wierna swoim chrześcijańskim korzeniom. Po Mszy św. możemy złożyć do puszek zapowiedzianą tydzień temu ofiarę na wsparcie Chorwacji po trzęsieniu ziemi.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada 34. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
  3. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną do św.Judy Tadeusza. W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu będziemy gościć Pasterza Diecezji ks.biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, który dokona wizytacji naszej parafii. Msze św. w środę o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Również w środę po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna Wieczysta do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz.16:30 dla dzieci i o godz. 17:15 dla wszystkich. W niedzielę, po Mszy o godz. 16:00, Gorzkie Żale z wystawieniem NS i kazaniem pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W przyszłą niedzielę 21 lutego rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Dariusz Chałupczyński– wicedyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, wieloletni misjonarz na Kubie, a wcześniej w Kamerunie. Najbliższa niedziela to również niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie. Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom naszej świątyni za wszystkie złożone dotychczas ofiary, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
  5. Także w przyszłą niedzielę 21 lutego rozpoczniemy akcję Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia. W zakrystii będziemy mogli nabyć skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu rodzina składa ofiary – wyrzeczenia łącząc się z cierpiącym Chrystusem. Skarbonki przynosimy do kościoła w Wielki Piątek lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to wsparcie dla osób potrzebujących w naszej parafii. W czasie Wielkiego Postu w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób starszych i samotnych oraz z niskimi dochodami.
  6. W przyszłą niedzielę 21 lutego o godz. 12:30 pragniemy zaprosić na wspólną modlitwę oraz Mszę świętą połączoną z obrzędem i błogosławieństwem kolędowym wszystkie zainteresowane rodziny i osoby. Na tę Mszę św. zapraszamy mieszkańców ul.Szpitalnej (wszystkie bloki), ul.17 Lipca (wszystkie bloki), ul.Grodzieckiej (wszystkie bloki i domy prywatne), ul.Katowickiej, ul.Reymonta, ul.Będzińskiej, ul.Kilińskiego, ul.Nadrzecznej, ul.Wesołej, ul.Sobieskiego, ul.Sadowej, ul.Jagodowej, ul.Słonecznej, ul.Cichej, ul.Sportowej, ul.Czystej, ul.Narutowicza, ul.Modrzejowskiej, ul.Mysłowickiej, ul.Dojazd. W następnym tygodniu zaprosimy mieszkańców kolejnych ulic, których nazwy zostaną wkrótce podane. Podczas Mszy św. zostanie udzielone przybyłym wiernym uroczyste błogosławieństwo i odmówiona zostanie modlitwa, którą tradycyjnie odmawialiśmy w domach podczas kolędy. Odbędzie się również obrzęd zawierzenia parafian św. Józefowi. Wierni zostaną pokropieni wodą święconą, którą będą mogli zabrać, by pokropić swoje mieszkania i otrzymają pamiątki kolędowe. Przy okazji tego spotkania wierni będą mogli złożyć swój dar kolędowy.
  7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  8. Jutro w poniedziałek, zapraszamy na godz. 8:00 do kościoła, osoby chętne do pomocy w sprzątaniu świątyni przed wizytacją.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp. zmarłe : +Zofia Karbowniczek – lat 88, +Krystyna Czekaj – lat 77 - polecajmy je oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…