Ogłoszenia duszpasterskie na 5 niedzielę zwykłą 07.02.2021.
  1. W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes , jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorych. W tym dniu pragniemy zaprosić o godz. 9:00 na Mszę świętą wszystkich chorych oraz ich opiekunów. Zapraszamy również wszystkie osoby które pragną modlić się o łaskę zdrowia dla siebie i dla swoich bliskich. Msza św. połączona będzie z błogosławieństwem ”lurdzkim”. W sanktuarium Matki Bożej w Lourdes o godz.16 każdego dnia udziela się go chorym - polega ono na indywidualnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem nad głową chorego.
  2. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w miniony poniedziałek pomagali przy demontażu szopki i wyniesieniu choinek. Bóg Zapłać. We wtorek 9 lutego o godz. 16:00 w Domu Parafialnym, odbędzie się spotkanie Sodalicji Mariańskiej.
  3. Caritas Polska w duchu solidarności z Chorwacją zbiera datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w tym kraju. Dar do puszek na ten cel będziemy mogli złożyć w przyszłą niedzielę 14 lutego.
  4. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zapraszają osoby po rozwodzie, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, rozwiodły się i żyją w nowym związku, na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w kościele św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu w piątek, sobotę i niedzielę po Środzie Popielcowej (19.02.–21.02.2021). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Andrzej Nackowski.
  5. W przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 12:30 pragniemy zaprosić wszystkie zainteresowane rodziny i osoby, na wspólną modlitwę oraz Mszę świętą połączoną z obrzędem i błogosławieństwem kolędowym. Na tę Mszę św. zapraszamy mieszkańców ul.Armii Krajowej (wszystkie numery), ul.Tuwima (wszystkie numery), ul.Waryńskiego (wszystkie numery), ul.Spółdzielczej (wszystkie numery), ul.Szkolnej (wszystkie numery), ul.11 Listopada (wszystkie numery) oraz ulic : Zielona, Wspólna, Madera, Rolnicza, Boguckiego, Łączkowa, Niwa. W następnym tygodniu zaprosimy mieszkańców kolejnych ulic, których nazwy zostaną wkrótce podane. Podczas Mszy św. zostanie udzielone przybyłym wiernym uroczyste błogosławieństwo i odmówiona zostanie modlitwa, którą tradycyjnie odmawialiśmy w domach podczas kolędy. Odbędzie się również obrzęd zawierzenia parafian św. Józefowi. Wierni zostaną pokropieni wodą święconą, którą również będą mogli zabrać, by pokropić swoje mieszkania i otrzymają pamiątki kolędowe. Przy okazji tego spotkania wierni będą mogli złożyć swój dar kolędowy.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła : +Maria Tajchman – lat 61 - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…