Ogłoszenia duszpasterskie na 4 niedzielę zwykłą 31.01.2021.
  1. We wtorek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji i parafii. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W czasie Mszy św. błogosławieństwo świec i procesja. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.
  2. Z racji trwającego Roku św. Józefa zachęcamy do włączenia się w diecezjalne dzieło modlitwy różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci. Do utworzenia Róży Różańcowej Rodziców potrzebnych jest 20 osób, które codziennie poświęcą 5 minut na odmówienie jednego dziesiątka różańca w intencji swoich dzieci oraz dzieci rodziców ze swojej Róży. W ten sposób każdego dnia nasze dziecko zostanie otoczone modlitwą całej części różańca. Patronem Róż będzie św. Józef. Do Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci można dołączyć poprzez zgłoszenie drogą mailową (email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz parafię, do której się należy. W mailu zwrotnym zostaną podane dalsze szczegóły. W momencie zamknięcia się liczby kolejnych 20 zgłoszeń, Róża Rodziców rozpoczyna swoją misję, o czym członkowie Róży zostaną poinformowani mailowo.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem NS. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 17:30. W piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy demontażu szopki i wyniesieniu choinek w poniedziałek 1 lutego godz. 19:00 .
  4. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Bartosz Janik – lat 37, +Felicja Butrym – lat 73, +Marek Ciszek – lat 65, +Ryszard Dobiega – lat 63, +Stefania Dudała – lat 87 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…