Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021.
  1. Dzisiaj w naszej parafii inaugurujemy Rok św. Józefa. Papież Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ogłosił rozpoczęcie specjalnego Roku św. Józefa, którego obchód zakończy się 8 grudnia 2021 roku. Data ogłoszenia Roku św. Józefa nie była przypadkowa, bowiem przed 150 laty, 8 grudnia 1870 roku, bł. Pius IX ustanowił św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Niech św. Józef wspomaga nas i uczy, abyśmy przeżywając trudności naszych czasów nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu i w Nim swą ufność pokładając, troszczyli się o największy skarb naszej wiary, którym są Jezus i Maryja, Jego Matka. Dzisiaj również o godz.15:00 w kościele odbędzie się nabożeństwo zawierzenia rodzin św. Józefowi z okazji rozpoczęcia Nowego Roku.
  2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie. W tygodniu Msze św. są odprawiane o godz. 7:00, 7:30 i 18:00. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek miesiąca - Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. zbiorowa rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji Urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu i Imienin.
  3. Za tydzień, w niedzielę 10.01. przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kadzidło i kredę. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wypisując litery: C + M + B oraz cyfry bieżącego roku.
  5. W sobotę 9 stycznia o godz.13:00, na rynku Starego Miasta w Czeladzi, odbędzie się publiczny Różaniec.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła : +Krystyna Nowak – lat 80 - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.