Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Adwentu– 20.12.2020.
  1. Dzisiaj przypada niedziela ,,Daru Serca”. Modlimy się za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona na tacę jest przeznaczona na jej utrzymanie. Za wszystkie ofiary, złożone na tacę i przelane na konto parafii, składamy serdeczne : Bóg Zapłać. Zakon Rycerzy Kolumba Rada w Czeladzi serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za uczestnictwo w rodzinnych rekolekcjach Rycerzy Kolumba oraz za złożone ofiary w kwocie 860zł. Środki Te zostaną przekazane jako wsparcie dla kleryków naszego Seminarum.
  2. Rozpoczęliśmy adwentowe dni skupienia. Dzisiaj w niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. głoszone są nauki rekolekcyjne i można skorzystać z Sakramentu Pokuty. W kolejne dni adwentowego skupienia, czyli w poniedziałek, wtorek i środę, spowiedź od godz. 17:00 , a o godz. 18.00 w poniedziałek, wtorek i środę, Msza św. z nauką rekolekcyjną. Zapraszamy wszystkich do udziału w adwentowych dniach skupienia, aby wysłuchane Słowo Boże i dobrze przeżyty Sakrament Pokuty, pomogły nam w należytym przeżyciu Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. Świece Caritas można jeszcze zakupić w zakrystii. Dostępne są również opłatki na stół wigilijny. W kościele jest nadal wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób potrzebujących.
  4. We wtorek, 22.12. o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami św. Szarbela. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św.
  5. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. W Wigilię Msza św. tylko rano o godz. 8.00. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W tym roku odbędą się dwie Msze święte pasterskie : o godz. 22:00 zapraszamy na pasterkę dzieci i młodzież, a o północy zapraszamy na pasterkę wszystkich dorosłych. Taca z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę. Pierwszego dnia, czyli 25 grudnia nie będzie Mszy o godz. 7.00, natomiast o godz. 12.30, dodatkowa Msza św. chrzcielna. W drugi Dzień Świąt będziemy wspierać naszą modlitwą i ofiarami uczelnie katolickie w Polsce. W następną niedzielę Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto rodzin katolickich. Podczas Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła : +Zofia Zinkiewicz – lat 85 - polecajmy ją oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.