Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu 13.12.2020.
  1. Dzisiaj 3 niedziela Adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Również dzisiaj 13 grudnia, w 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w oknach naszych domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji, o godz. 19:30 niech zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. Uczcijmy pamięć poległych w starciach z milicją i ZOMO, śmiertelnie pobitych na komisariatach, a także zwykle zapomnianych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej. Cześć Ich pamięci!
  2. Nadal trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii - duża w cenie 18 zł i mała w cenie 7 zł. W zakrystii są już dostępne opłatki na stół wigilijny. Przez cały Adwent w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami. Parafialny Zespół Caritas dziękuje ofiarodawcom za ofiary do puszek na świąteczną pomoc dla osób potrzebujących. Zebrano kwotę : 964zł 50gr. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. We wtorek, o godz. 18.00, Msza Św. z Nowenną do św. Judy Tadeusza. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00 w kościele odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Najbliższa niedziela to niedziela ,,Daru Serca”, podczas której będziemy się modlić za Ofiarodawców i Darczyńców naszej świątyni, a ofiara złożona w tym dniu na tacę będzie przeznaczona na jej utrzymanie.
  5. Zapraszamy wszystkich parafian na adwentowe dni skupienia. Rozpoczniemy je Mszą św. w sobotę 19 grudnia  o godz.18.00, a w następnym dniu czyli w niedzielę 20 grudnia podczas wszystkich Mszy św. będą rozważania rekolekcyjne i będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej. W kolejne dni w poniedziałek, wtorek i środę będzie można skorzystać ze spowiedzi od godz. 17:00. a o godz. 18.00 w te dni Msza z nauką rekolekcyjną.
  6. Informujemy, iż Msza święta zamówiona w poniedziałek o godz. 9:00 za śp.Andrzeja Kozieł będzie odprawiona w tym dniu o godz. 7:30, a Msza święta zamówiona we wtorek za śp. Genowefę i Tadeusza Porębskich będzie odprawiona we wtorek o godz. 7:30.
  7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Zdzisław Żemła - lat 76, +Anna Sobieraj – lat 50, +Krystian Kuzior – lat 63, +Tadeusz Szuliński – lat 72 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.