Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu 06.12.2020.
  1. Dzisiaj przeżywamy 2 niedzielę Adwentu. Msze św. roratnie w tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  2. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii - duża w cenie 18 zł i mała w cenie 7 zł. W zakrystii są już dostępne opłatki na stół wigilijny. Przez cały Adwent w kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na świąteczną pomoc dla osób potrzebujących naszego wsparcia. W niedzielę 13 grudnia odbędzie się w naszym kościele zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W każdy piątek o godz. 15:00 w kościele odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. zbiorowa rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji Urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu i Imienin.
  4. We wtorek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Jest to również Patronalne Święto Sodalicji Mariańskiej. O godz. 9.00 Msza Św. w intencji Członków SM i ich Rodzin, a po jej zakończeniu w kościele Godzina Łaski.
  5. Trwają Rodzinne Rekolekcje Rycerzy Kolumba. Ostatni dzień rekolekcji przypada w sobotę 12 grudnia o godz. 7.30. Zapraszamy zarówno członków rodzin Rycerzy Kolumba, jak i wszystkich chętnych parafian i gości.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  7. Do odczytania podczas Mszy o 11:15) - Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć : Dawid Tandos, kawaler z parafii tutejszej i Anna Skowron, panna z parafii św. Wojciecha w Czeladzi - zapowiedź 2. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu powyższego małżeństwa zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu u miejscowego Proboszcza.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Władysław Bator - lat 84, +Sławomir Tomczyk – lat 58 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.