Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu– 29.11.2020.
  1. Dzisiaj przeżywamy 1 niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich w tygodniu, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu tak obficie jak podyktowało im serce, wypełnili po brzegi charytatywne tutki i wsparli akcję Caritas dla potrzebujących. Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca goszcząca na naszym stole wigilijnym to konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy materialnej. Świece można zakupić w zakrystii - duża w cenie 18 zł i mała w cenie 7 zł. Przez cały Adwent w kościele, będzie wystawiony kosz na artykuły spożywcze i środki czystości dla osób samotnych, starszych i z niskimi dochodami. W niedzielę 6 grudnia odbędzie się w naszym kościele zbiórka do puszek, którą przeprowadzi Caritas, na świąteczną pomoc dla osób potrzebujących naszego wsparcia.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W najbliższy piątek o godz. 15:00, Msza św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronka. Przyjmujemy nadal wypominki roczne na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:30, po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, aż do godz. 17:00. W piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę, Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:30.
  4. W piątek, 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę – patronkę górników i hutników. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. Barbórkową w intencji Górników i ich Rodzin.
  5. W sobotę rozpoczęły się Rodzinne Rekolekcje Rycerzy Kolumba. Kolejne dni rekolekcji przypadają w soboty : 05 grudnia i 12 grudnia o godz. 7.30. Zapraszamy zarówno członków rodzin Rycerzy Kolumba, jak i wszystkich chętnych parafian i gości. Słowo Boże głosi proboszcz parafii : ks. kanonik Jarosław Wolski - kapelan Rycerzy Kolumba w Czeladzi. Ofiara składana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na wsparcie kleryków naszego Seminarium.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Stanisław Gabryś - lat 55, +Wacław Bąk – lat 91, +Antoni Dusza – lat 66, +Jadwiga Opatowicz – lat 66, +Krzysztof Dębski – lat 64 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…