Ogłoszenia Duszpasterskie na Ur. Jezusa Chr. Króla Wszechświata– 22.11.2020.
  1. Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Oddajemy swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Królowi. Po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za złożone podczas ubiegłej niedzieli „Daru serca” ofiary na tacę oraz poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
  2. Za tydzień 1 niedziela Adwentu. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w Mszach św. roratnich, w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15:00, odmawiana jest w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj po Mszy o godz. 16:00 jeszcze raz odmówimy Różaniec i pomodlimy się w wypominkach jednorazowych za naszych zmarłych. Jest zatem możliwość zamówienia wypominek jednorazowych przez tych parafian, którzy nie mogli wcześniej tego uczynić. Przyjmujemy również wypominki roczne na niedziele o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W piątek, 27 listopada, o godz. 18.00, Msza św. zbiorowa za zmarłych. Zachęcamy do zamawiania intencji, także bezpośrednio przed Mszą Św. Dzisiaj o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Szarbela na Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała. Msza połączona będzie z błogosławieństwem relikwiami św. Szarbela.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnych Rekolekcjach Rycerzy Kolumba zarówno członków rodzin Rycerzy Kolumba, jak i wszystkich chętnych parafian i gości. Słowo Boże będzie głosił proboszcz parafii : ks. kanonik Jarosław Wolski - kapelan Rycerzy Kolumba w Czeladzi. Ofiara składana podczas Mszy świętych będzie przeznaczona na wsparcie kleryków. Rekolekcje odbędą się w naszym kościele, w trzy kolejne soboty – 28 listopada, 05 grudnia i 12 grudnia o godz. 7.30.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą. W zakrystii możemy dzisiaj nabyć tytkę charytatywną, a następnie wypełnić ją żywnością lub środkami czystości i przynieść w ciągu tego tygodnia do kościoła. Dary zostaną przekazane potrzebującym z naszej parafii.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli : +Antoni Kiedrzyn - lat 87, +Irena Marchewka – lat 91, +Jacek Bobka – lat 66, +Bronisław Profus – lat 65, +Andrzej Gradzik – lat 71 - polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…