Ogłoszenia Duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą – 02.08.2020.
  1. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Serdecznie zachęcamy do zachowania trzeźwości w trosce o nasze rodziny, naszych bliskich i Ojczyznę.
  2. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu są następujące : stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  3. We wtorek, 4 sierpnia, wszystkich kapłanów i wiernych zapraszamy do parafii Matki Bożej Bolesnej, sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Czeladzi, na wspólną modlitwę z racji wspomnienia tego patrona. O godz.11:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka w intencji duchowieństwa.
  4. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę (w czasie letnim) o godz. 20.15 dodatkowa Msza Św. Przypominamy, że Msze św. podczas wakacji w tygodniu, o godz. 7:00 i 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godz. 18:00. Z Sakramentu pokuty w tygodniu, można skorzystać przed Mszą św, a na życzenie także po Mszy.
  5. W tym tygodniu przypada 1 Czwartek i 1 Piątek miesiąca. W czwartek, Msza Św. w intencji powołań o godz. 7:00; po tej Mszy całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17:55. W piątek, Msza Św. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00.
  6. Wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary na potrzeby kościoła, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto parafii. Bóg Zapłać.
  7. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. zmarła : +Stanisława Wower - lat 75 - polecajmy ją oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.