Ogłoszenia Duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą - 26.07.2020.
  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii Odpust z racji wspomnienia św. Anny. Suma Odpustowa w intencji Parafian o godz. 11.15. Po każdej Mszy jest rozprowadzany Chlebek św. Anny oraz odbywa się Kiermasz książki katolickiej zorganizowany przez Rycerzy Kolumba.
  2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy niedzielę ,,Daru Serca”. Wszystkim Dobroczyńcom jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby kościoła, zarówno na tacę jak i poprzez przelew na konto Parafii. Bóg Zapłać.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę (w czasie letnim) o godz. 20.15 dodatkowa Msza Św. Przypominamy, że Msze św. podczas wakacji w tygodniu, o godz. 7:00 i 18:00. W niedzielę nie ma Mszy o godz. 18:00. Z Sakramentu pokuty w tygodniu, można skorzystać przed Mszą św, a na życzenie także po jej zakończeniu.
  4. Od czwartku rozpoczyna się sierpień - miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie..
  5. W niedzielę 2 sierpnia, w sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej przypada dzień Odpustu. To tradycyjnie czas pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Maryi w Jej łaskami słynącym, dąbrowskim wizerunku. Centralna odpustowa Msza św. odprawiona zostanie o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.
  6. W najbliższy piątek, o godz. 18.00, Msza święta zbiorowa za zmarłych . Intencje za naszych zmarłych możemy zamawiać w kancelarii lub zakrystii.
  7. W tym tygodniu przypada 1 Sobota miesiąca. Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego "Niedziela", który jest dostępny na stoliku z prasą.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. : +Lucjan Styczeń - lat 82, +Eugeniusz Roman - lat 65, +Zenobia Jagodzińska - lat 75 - polecajmy ich oraz naszych bliskich Zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.