Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 04.08.2019r.
  1. Dzieci i młodzież przeżywają wakacje, a wielu dorosłych urlopy. Rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym wspominamy ważne wydarzenia historyczne związane z walką Polaków o wolność Ojczyzny. Jest to także miesiąc pielgrzymowania na Jasną Górę. Usilnie więc zachęcamy, uczyńmy wszystko, by w miesiącu sierpniu zachować abstynencję od spożywania alkoholu.
  2. Msze święte w tym tygodniu, o godz. 7:00, 17.30 i 18:00, w sobotę o 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź Św. w tygodniu przed Mszą świętą lub po jej zakończeniu. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 16.00 do 17.00, w środę od 19.00 do 20.00, w sobotę od 8:30 do 10:00.
  3. W środę o godzinie 18:00, Msza święta z Nowenną Wieczystą do MB Pocieszenia - intencje dziękczynne i błagalne przyjmujemy w kancelarii i zakrystii, także bezpośrednio przed Mszą św. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. Zbiorowa Rocznicowa – możemy zamawiać intencje za żyjących Jubilatów i Solenizantów z okazji urodzin, rocznicy Ślubu, Chrztu oraz innych ważnych rocznic i imienin.
  4. We wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  5. Miesiąc sierpień to czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do podjęcia trudu wędrówki do Matki Bożej. Dnia 23 sierpnia z Będzina – Syberki wyrusza piesza Pielgrzymka do Częstochowy i potrwa do 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  6. Przypominamy również o organizowanej w naszej parafii, Jubileuszowej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakatach.
  7. Zachęcamy do udziału w Modlitwie różańcowej, codziennie od poniedziałku do soboty, przed Mszą wieczorną.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia dużo zdrowia i pomyślności i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Szczęść Boże.
  9. W piątek, Związek małżeński w naszym kościele zawarli : Karol Siemieniec i Katarzyna Makuła. Nowych małżonków będziemy polecać opiece Matki Pięknej Miłości się w najbliższą środę, podczas Nowenny.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. zmarli +Wanda Boduch – lat 71, +Jan Piątek – lat 78, +Stanisława Smolarek – lat 83, +Danuta Majcherczyk – lat 67, +Krzysztof Worotniak – lat 66 , +Józefa Rosińska – lat 81. Polecajmy ich oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…